Elektrikli süpürge filtreleri ne sıklıkta değiştirilir ya da temizlenir?

Elektrikli süpürge filtrelerinin temizliği ve değişimiyle ilgili noktaları aşağıda bulabilirsiniz.

Elektrikli süpürgelerin filtrelerinin kirlenmesi çekiş gücü ve performansının düşmesine sebep olur. Ayrıca makinenizin içindeki hava devinimini engelleyeceğinden, süpürgenin fazla ısınmasına yol açar. Yüksek ısı, makinenizin parçalarına ve motoruna zarar verebilir. Bu sebeple makinenizin filtrelerini sık sık kontrol etmeniz gerekir. Filtre değişim ya da temizleme sıklığı, elektrikli süpürgenizi ne yoğunlukta kullandığınıza göre değişir.

HEPA (Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı) filtreleriyle ilgili durum farklıdır. Elektrikli süpürgeniz toz torbalı bir modelse, her torba değişiminde HEPA filtresini temizlemeniz gerekir. 5 kez toz torbası değiştirdikten sonra filtrenin de değişmesi gerekir.

Toz torbasız bir süpürgeniz varsa, sağlıklı bir kullanım için HEPA filtresini her 5 toz haznesi temizliğinden sonra veya su/sıvı, çimento, inşaat tozu, un gibi filtrenizi körleştirici maddeleri çektirme durumlarında değiştirin.

Eski ve yıpranmış filtrelerinizi mutlaka orijinal filtrelerle değiştirin. Orijinal filtre kullanılmadığı durumlarda, cihazınız zarar görebilir ve neticesinde ürününüz garanti dışı kalabilir.

Süpürgenize uygun orjinal filtreleri 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi’ni arayarak yetkili servislerimizden veya resmi web sitemizden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × three =

Canlı Destek
Size Nasıl Yardım Edebilirim?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?