Çamaşır makinesindeki kötü kokuları nasıl önleyebilirim?

Çamaşır makinenizden sürekli kötü kokular geliyorsa ve önlemek istiyorsanız yapabileceklerinizi aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Deterjan ve yumuşatıcılar yüksek ısıda daha iyi çözülen kimyasallardır. Yıkama işlemini sürekli düşük ısılarda yapıyorsanız temizleyiciler tamamen çözülemiyor ve kalıntı bırakıyor olabilir. Deterjan ve yumuşatıcı haznesinde biriken kalıntılar zamanla küf ve bakteri oluşumuna neden olarak istenmeyen kokular yaratabilir. Deterjan kalıntılarını temizlemek için hazneyi yerinden çıkararak elinizde sıcak suyla yıkayın. Çamaşır makinenizi zaman zaman yüksek ısıda çalıştırarak kötü kokulara neden olan deterjan kalıntılarının oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Çamaşır makinenizdeki nem de zamanla kötü koku oluşumuna neden olabilir. Yıkama işlemi bittikten sonra ıslak çamaşırlarınızı makinenin içinde uzun süre bekletmemeye özen gösterin. Ayrıca içi kuruyana kadar cihazınızın kapağını aralık bırakmak da koku oluşumunu engelleyecektir.

Kazan temizleme programı bulunan bir Arçelik çamaşır makinesi kullanıyorsanız, kullanım sıklığınıza göre 4 ya da 6 ayda bir bu özelliği kullanarak cihazınızı temizleyebilir ve koku oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 9 =

Canlı Destek
Size Nasıl Yardım Edebilirim?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?